wyszukaj według freefind

WHH w pytaniach i odpowiedziach


Czym jest technika Whole-Hearted Healing™ (WHH)?


WHH to proces, w którym negatywne emocje i doznania pochodzące z ciała szybko się uwalniają. Traumy i ich następstwa znikają. Proces jest prosty i skuteczny. Może być używany do eliminowania emocjonalnych odpalaczy, które tworzą stres, depresję, niepokój i stany, które mocno ograniczają dostęp do zasobów.

WHH jest techniką regresji, która eliminuje główne traumy, które powodują większość naszych emocjonalnych i fizycznych trudności w teraźniejszości. Nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie, czy stan świadomości taki jak stan hipnotyczny, żeby skutecznie użyć tej techniki. Kiedy WHH zastosowane jest do końca, klient (bądź osoba pracująca sama), który rozpoczynał pracę z problemem, będzie miał poczucie wyciszenia, spokoju i lekkości, bez śladu problemu emocjonalnego, z którym zaczynał sesję. W tym przypadku, działa to bardzo podobnie do innych terapii mocy czy terapii energetycznych. (Więcej informacji o tych terapiach pod linkiem:
www.psychinnovations.com/rapid_acting_psychotherapy.htm).


Staw z liliami
Jakie korzyści odniosę jako terapeuta znając tę technikę?

Bardzo dobrym powodem, aby poznać WHH jest to, że można używać tej techniki równolegle z innymi technikami terapii meridianowych, energetycznych, czy 'power therapies' takich jak EFT, znacząco je przyśpieszając, podnosząc ich skuteczność i moc. To jest aspekt, dla którego wielu naszych terapeutów naprawdę docenia WHH.

Ważniejszym nawet jest to, że popularność WHH wzrasta, ponieważ terapeuci donoszą, że WHH często przynosi rezultaty tam, gdzie inne terapie mocy lub terapie meridianowe nie są skuteczne. Odmiennie do terapii energetycznych, na WHH nie działają „toksyny energetyczne” czy odwrócenie psychologiczne, a rezultaty sesji są trwałe. Test mięśniowy nie jest również używany. Typowa kwestia do sesji jest rozwiązywana w ciągu ok. 30-40 minut, włączając w to czas nauczania metody.

WHH jest szczególnie wartościowy dla klientów z np. schizofrenią, kryzysem duchowym czy innymi medycznymi uwarunkowaniami. Ta technika jest również preferowana przez klientów, którzy chcą zrozumieć, co spowodowało ich bolesne problemy.


Czy mogę stosować WHH na samym sobie?

Tak. Możesz uzyskać instrukcje z naszej strony i je wypróbować (w granicach określonych w przekazaniu ci odpowiedzialności).


Czy trening podstawowy nauczy mnie czegoś więcej ponad to, co mogę przeczytać tutaj?

Tak. Uczymy innych technik, które rozwinęliśmy, aby wspierać proces podstawowy. Poza tym bezcenna jest praktyka we wspierającym otoczeniu.


Jakie są przykłady problemów, które WHH może uzdrowić?

Każda kwestia emocjonalna, w której nie masz poczucia wyciszenia, spokoju i lekkości może być uzdrowiona.

Tak więc niepokój, lęk, złość, smutek, ograniczające reakcje emocjonalne powodujące niechciane zachowania – jak wstyd, nieśmiałość, niepewność, bezradność, bierność, nadmierna aktywność, niecierpliwość, irytacja, odkładanie na później, problemy związkowe – to kandydaci do uzdrowienia.

Po procesie, kiedy myślisz o problemie, będziesz miał tylko poczucie wyciszenia i spokoju, nawet kiedy okoliczności zewnętrzne nie uległy zmianie. Wiele fizycznych kwestii, również odpowiada dobrze na podstawowe WHH (zawroty głowy, sztywność, ból itd.). Właściwie, polecamy używania zaawansowanego WHH do tego rodzaju kwestii.

W ze względu szybkości i łatwości lecznia, polecamy również wypróbowanie EFT czy TAT dla większości fizycznych problemów. Istnieje duże wspólne pole, w którym WHH i inne terapie mocy i energii mogą uzdrawiać.


Czy WHH wywodzi się z TFT bądź TAT?

Nie. WHH nie wywodzi się z TFT, TAT, TIR, NLP, EMDR czy innych terapii mocy czy energii. WHH nie używa meridianów, testu mięśniowego ani innych technik energetycznych.

Natomiast, wykorzystujemy podstawowy i unikalny wgląd w to, jak się pojawia doświadczenie poza ciałem/eksterioryzacja (ang.: OBE - Out of Body Experience) i jak jest ono związane z traumą. WHH jest wspierane przez inne techniki, których uczymy, a które pracują ze zrozumieniem jak ego/osobowość jest skonstruowana i jak ją uzdrawiać.


Czy WHH zastępuje EFT lub inne terapie mocy?

Nie. Sądzimy, że nie istnieje substytut dla EFT lub TAT czy innych terapii mocy w standardowym zestawie narzędzi terapeuty.

Nasza metoda jest szczególnie przydatna w przypadkach kiedy inne metody nie odniosły sukcesu, w obszarze radykalnych zmian świadomości, kryzysach duchowych i pewnych chorobach. Szacuję, że typowy terapeuta, którego wytrenowaliśmy używa WHH przez ok. 20-30% swojego czasu.


Dlaczego jeszcze mógłbym być zainteresowany uczeniem się WHH?

Wiemy, że nie ma lepszych technik na poszukiwanie duchowych, fizycznych czy psychologicznych kwestii i problemów, żeby je zrozumieć i je uzdrowić. Nauczenie się WHH jest wymagane, aby nauczyć się osiągać trwałe stany świadomości.


Czy istnieją jakiekolwiek ujemne strony w używaniu tej techniki?

Tak. Chociaż można nauczyć WHH w ciągu kilku minut, aby być całkowicie kompetentnym terapeutą używającym tej techniki, wymagany jest około tydzień treningu. Dzieje się tak dlatego, że konieczne jest zrozumienie, co może zostać znalezione w psychice i jak się tym zajmować. WHH jest również bardziej bolesne fizycznie i emocjonalnie niż np. EFT, wciąż uczymy technik, aby złagodzić i przyśpieszyć ten problem. Dodatkowo, chcemy polecić, aby terapeuta pozostał z klientem, aż do chwili jego uzdrowienia, co czasami stanowi problem w standardowych 50 minutach trwania sesji.


Czy muszę nauczyć się jeszcze jednego nowego modelu psychiki?

Tak. Jednakże, studenci uczą się modelu poprzez doświadczenie osobiste, nie akademicko, a my uczymy tego tylko dlatego, że jest to potrzebne w zrozumieniu jak uzdrawiać konkretne uwarunkowania. Na szczęście nie jest to jak uczenie się modeli w szkole.

Nasz model psychiki ludzkiej jest diametralnie odmienny od czegokolwiek, co jest znane na tym polu. Jednoczy duchowe, psychologiczne i biologiczne dane, a my stworzyliśmy pewną liczbę technik opartą na tym zrozumieniu.

Ten model nie tylko pozwala nam przewidywać zjawiska do tej pory nigdy nie odkryte, ale również wynaleźć nowe techniki z naszego pojmowania mechanizmów kryjących się pod nimi. W tym modelu spoglądamy na psychologię, bardziej jak gdyby była inżynierią niż sztuką.

Mamy nadzieję, że twórcy innych technik wykorzystają w przyszłości naszą pracę tak, aby ich techniki terapeutyczne stały się jeszcze bardziej skuteczne.
...lub odwiedź nasze

ForumHistoria zmian
1.0 – 7 stycznia 2010: Wersja pierwsza na tej stronie.